Światowy Dzień Chorego – wspieramy leczenie i rehabilitację dzieci
Zbiórka do puszek Caritas, 12 lutego 2017 roku

Przypominamy, że związku z obchodami Światowego Dnia Chorego, zgodnie z rozporządzeniem Księdza Arcybiskupa z 03 lutego 2015 roku, prosimy o przeprowadzenie w niedzielę, 12 lutego 2017 roku, zbiórki do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

Zbiórkę należy przeprowadzić we wszystkich Parafiach Diecezji Warszawsko Praskiej, po Mszach Świętych. Zapowiedź tej inicjatywy należy umieścić w ogłoszeniach parafialnych w niedzielę poprzedzającą, 5 lutego br.

Zebrane środki należy jak najszybciej przekazać do Wydziału Finansowego Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej.

Podobne zbiórki będą miały miejsce również w latach następnych, w pierwszą niedzielę po obchodach Światowego Dnia Chorego.

Ks. Dariusz Szczepaniuk
Kanclerz Kurii