W Katedrze modlono się o powrót do zdrowia Ks. Abp. Hosera SAC (pełne nagranie homilii)
Niedziela Chrztu Pańskiego – święto patronalne Ruchu Światło - Życie, 8 stycznia 2017 roku

W niedzielę Chrztu Pańskiego spotkały się w Katedrze Warszawsko-Praskiej dwa środowiska: Ruch Światło-Życie, który w wymiarze diecezjalnym przeżywał swoje doroczne święto patronalne oraz wspólnota skupiająca osoby zaangażowane w organizację rekolekcji JEZUS NA STADIONIE, która regularnie spotyka się na modlitwie uwielbienia. Wspólnie modlili się w intencji powrotu do zdrowia Księdza Arcybiskupa Hosera SAC.

Eucharystię celebrował Ks. Bp Marek Solarczyk, który zachęcał w homilii członków Ruchu do wdzięczności za dar wiary. – Uwielbiajmy Boga za to wszystko co już w nas dokonał, co nam objawił, przez co nas przeprowadził stawiając ludzi, wspólnotę, czy ofiarowując nam naszych patronów, których imiona nosimy.

Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej przypomniał, że wiara domaga się odpowiedzi. - Usłyszmy na nowo w swoich sercach słowa, które towarzyszyły chwili, w której Chrystus zanurzał się w wodach Jordanu „Ten jest mój Syn umiłowany w którym mam upodobanie” - by przyjmując dar wiary dzielić się nią w codzienności z innymi.

Ks. Bp Marek Solarczyk podziękował również za modlitwę w intencji Ks. Abp. Henryka Hosera SAC, pozdrawiając jednocześnie od niego wszystkich zebranych.

Po Eucharystii w katedrze odbyła się adoracja z modlitwą uwielbienia dla członków wspólnoty Jezus na Stadionie, zaś w auli kurialnej świąteczne spotkanie dla członków Ruchu Światło-Życie, w trakcie którego przełamano się opłatkiem i złożono sobie życzenia.

Dod. Joanna Solak 5.01.2017 o 16.16, akt. 10.01.2017 o 13.14