„Trudna ciąża - od lęku do nadziei” - transmisja live
III konferencja naukowa z cyklu „W kręgu nauki”

W sobotę, 26 listopada 2016 roku w godzinach 9.00 - 17.00 w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej (ul. Mehoffera 2, Warszawa-Tarchomin) odbędzie się III konferencja z cyklu „W kręgu nauki”. Tym razem wybitni przedstawiciele świata nauki podejmą temat „Trudna ciąża - od lęku do nadziei”. Zapraszamy do obejrzenia transmisji live

Cykl konferencji „W kręgu nauki” został stworzony dwa lata temu z myślą o mierzeniu się z wyzwaniami współczesności w duchu nauki i wiary w gronie wybitnych przedstawicieli różnych dziedzin wiedzy. Od tamtej pory jego celem jest wymiana myśli, formułowanie interdyscyplinarnych wniosków naukowych oraz popularyzacja najnowszych wyników obserwacji i badań z dziedziny bioetyki.

Po spotkaniach poruszających temat śmierci w medycynie oraz alkoholizmu i innych uzależnień przyszedł czas na konferencję dotyczącą trudnej ciąży. Prelegenci zmierzą się m.in. z takimi zagadnieniami jak: terapia nowotworowa w ciąży, in vitro, poronienia, godność matki i dziecka. Do dyskusji zaś zaproszeni zostaną wszyscy uczestnicy konferencji.

Konferencja ma charakter otwarty. Do udziału serdecznie zapraszamy lekarzy, pielęgniarki, położne, studentów medycyny, kapłanów i wszystkich zainteresowanych.

Udział jest bezpłatny, zaś formularz rejestracyjny dostępny na stronie organizatora: www.salvetv.pl

Program konferencji:

Powitanie - ks. abp Henryk Hoser SAC
Słowo wprowadzające - ks. prof. Krzysztof Warchałowski
prof. Ewa Dmoch-Gajzlerska „Ciąża wysokiego ryzyka”
dyskusja
dr Barbara Kozakiewicz „Terapia nowotworowa w ciąży”
przerwa kawowa / briefing prasowy
dr Jacek Szulc "In vitro - implikacje dla zdrowia dziecka i matki okiem praktyka”
Anioł Pański
dr Maciej Barczentewicz „Poronienia - profilaktyka i leczenie”
dyskusja