Caritas przypomina - rusza XXIII. edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

Czcigodni Księża Proboszczowie,
Rektorzy Kaplic
Diecezji Warszawsko-Praskiej,

Tradycyjnie wraz z pierwszą Niedzielą Adwentu rozpocznie się inauguracja ogólnopolskiej kampanii Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jest to XXIII edycja akcji, która na stałe wpisała się przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Małe i duże świece z logo Caritas zapalane w czasie Wigilii i stawiane na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa są już stałym elementem świątecznej pamięci o potrzebujących. Hasłem tegorocznej akcji są słowa: Płomień Miłosierdzia.

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej po raz kolejny zaprasza do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez nabywanie świec, które zapłoną na polskich stołach. Dzięki funduszom zebranym podczas świątecznej akcji możliwe będzie funkcjonowanie placówek naszej Caritas. Kolejny raz 10 gr każdej rozprowadzonej świecy przeznaczamy na głodujące dzieci w Afryce.

W tym roku Caritas DW-P przygotowała 60 tys. świec. Można je odbierać w siedzibie Caritas DWP przy ul. Kawęczyńskiej 49, w Warszawie od 21 listopada 2016 roku, od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-15.00.

Zachęcamy i prosimy gorąco Czcigodnych Księży Proboszczów i Rektorów do włączenia się również w propagowanie akcji przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. W tym celu już teraz przekazujemy ulotki promujące odpisywanie 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas wraz z właściwym numerem KRS i prosimy o ich dystrybucję przy okazji sprzedaży świec w parafiach. Bardzo ważnym jest dotarcie z informacją o możliwości wspierania dzieł miłosierdzia do jak najszerszego grona osób oraz przypominanie i powtarzanie tej informacji.

Za wszelką życzliwość i pomoc z góry dziękuję

/-/ Ks. Kamil Chojnacki
Dyrektor Caritas DW-P