Rtm Pilecki Bohater Niezwyciężony
18-19 listopada 2016 roku

Krakowska Fundacja „Gdzie” realizuje pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy projekt: Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony.

Jak piszą: „…chcemy przekonać młode pokolenie Polaków, że wywodzi się z narodu silnego wartościami płynącymi z tradycji, chrześcijaństwa i tolerancji, przy jednoczesnym otwarciu na współpracę i postęp.”

W ramach projektu pewne wydarzenia będą miały charakter otwarty i w imieniu Organizatorów polecamy je uwadze i serdecznie zapraszamy do udziału.

• Warszawska premiera monodramu Przemysława Tejkowskiego wg scenariusza i reżyserii Sławomira Gaudyna - „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki”.

18 listopada 2016 roku w podziemiach Kościoła Świetego Krzyża w Warszawie o godz. 13.00 widzowie będą mogli obejrzeć interpretacje artysty opartej na autentycznych przekazach Witolda Pileckiego zawartych w Raporcie Rotmistrza z Auschwitz, listach, protokołach z przesłuchań i przewodu sądowego, wypowiedzi Witolda Pileckiego.

• Koncert w wykonaniu Tomasza Trzcińskiego - „Niezwyciężonym”

18 listopada 2016 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego – sala Pod Liberatorem - o godz. 20.00 odbędzie się Koncert fortepianowy w wykonaniu znanego polskiego pianisty, dyrygenta i kompozytora Tomasza Trzcińskiego, od lat mieszkającego w Niemczech.

• Msza Święta w intencji śp. Rotmistrza Witolda Pileckiego (Eucharystia w asyście Pocztu Sztandarowego WP i Chóru Reprezentacyjnego WP)

19 listopada w Katedrze Wojska Polskiego w Warszawie o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Śp. Rotmistrza Witolda Pileckiego.
Uroczystość liturgiczna odbędzie się w asyście Pocztu Sztandarowego WP i Chóru Reprezentacyjnego WP.

Dod. Joanna Solak 16.11.2016 o 10.11, akt. 16.11.2016 o 10.26