Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę (relacja video, nagranie homilii i konferencji)
Jasna Góra, 19 października 2016

Maturzyści Diecezji Warszawsko-Praskiej odbyli w środę pielgrzymkę na Jasną Górę. Eucharystii przewodniczył Ks. Abp Henryk Hoser SAC, a obecne na Liturgii były Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Anna Kowalska, wicedyrektor Wydziału Kształcenia Ustawicznego w Mazowieckim Kuratorium Oświaty.

Biskup Warszawsko-Praski w homilii wskazał na elementy dojrzałości, m.in. na mądrość i umiejętność czuwania. „To jest bardzo ważna cecha dojrzałości człowieka, żeby czuwać, mieć świadomość tego, co się dzieje, umieć odczytać to, co się dzieje. Tylko czuwając to zrobimy, kto nie czuwa, jest zawsze zaskoczony i bezradny w końcu, bo nie umiał się przygotować, bo nie widział na czas, bo nie widział, co go czeka".

Po Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu młodzież maturalna złożyła Akt Zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej. Przed południem świadectwo na temat swojego powołania przedstawili: Ks. Grzegorz Zagórowski, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz kleryk Daniel. Słowo do młodych skierowała Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty. Młodzież wysłuchała także konferencji nt. dojrzałości w wierze, którą wygłosił Ks. Bogusław Kowalski.

Dod. Marcin Tafejko 21.10.2016 o 15.59, akt. 21.10.2016 o 16.01