Podziękowanie za ŚDM - Dni w Diecezji 2016 (pełne nagranie homili)
21 IX 2016 r.

W południe w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich odbyło się spotkanie z przedstawicielami samorządów i poszczególnych służb zaangażowanych w przygotowanie Dni w obu warszawskich diecezjach, poprzedzających Światowe Dni Młodzieży.

Podsumowując ten czas kardynał Kazimierz Nycz podkreślił, że przyczynił się on do ożywienia wspólnot lokalnych, natomiast Ks. Abp Henryk Hoser SAC zwrócił uwagę że przygotowanie Dni w obu warszawskich diecezjach było modelową szkołą współpracy podmiotów samorządowych, państwowych i kościelnych.

Wieczorem w Katedrze Warszawsko-Praskiej odbyła się Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Abp Henryka Hosera SAC, która koncelebrowali Bp Marek Solarczyk - Biskup pomocniczy DW-P oraz Duszpasterze Młodzieży odpowiedzialni za rejony ŚDM - Dni w Diecezji. Biskup Warszawsko-Praski w homilii jeszcze raz podziękował młodzieży za zaangażowanie w przygotowanie Dni w diecezji.

Dod. Marcin Tafejko 27.09.2016 o 11.36, akt. 27.09.2016 o 11.43