IV Zjazd Dziecięcych i Młodzieżowych Kół Różańcowych DW-P (relacja video; pełne nagranie homilii)
Parafia Miłosierdzia Bożego w Ząbkach, 17 września 2016 roku

W ostatnią sobotę odbył się IV Zjazd Dziecięcych i Młodzieżowych Kół Różańcowych DW-P w kościele Miłosierdzia Bożego w Ząbkach. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa Maryi wypowiedziane w Fatimie 13 października 1917 roku: „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają Różaniec i pokutują za grzechy". Mszę Świętą celebrował Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej, Ks. Bp Marek Solarczyk.

Nawiązując w homilii do objawień Maryi skierowanych przed stu laty do trójki dzieci w Portugalii Bp Marek Solarczyk zachęcał młodzież do otwartości na Boże prowadzenie. Podkreślił, że na drodze ludzkiego życia Jezus Chrystus stawia różnych nauczycieli, poprzez których chce kształtować człowieka powierzając mu później swoją misję.

Zwrócił uwagę, że modlitwa, zwłaszcza modlitwa różańcowa jest szczególnym miejscem kształtowania człowieka. "Odmawiając codziennie dziesiątkę i rozważając poszczególne tajemnice nie tylko poznajemy Boga, ale także uczymy się wytrwałości i odpowiedzialności za innych. W końcu z naszej modlitwy korzystają także ci, których Bogu polecamy "

W tym roku podczas spotkania rozdano nagrody za najpiękniejsze, własnoręcznie wykonane plakaty, związany z Jubileuszem 100. Rocznicy objawień fatimskich.

Po uroczystościach odbyło się ognisko.

Plan spotkania:

zawiązanie wspólnoty
Różaniec Fatimski z Figurą Matki Bożej Fatimskiej oraz aktem oddanie się Niepokalanemu Sercu Maryi
świadectwa
Msza Święta w intencji dzieci i młodzieży DW-P i ich rodzin, pod przewodnictwem Biskupa Marka Solarczyka. Po eucharystii będzie możliwość oddania czci relikwiom św. Stanisława Kostki.

Kontakt do organizatorów:

• Ks. Paweł Bąk 500 116335