Msza Święta dziękczynna i nadanie sztandaru Caritas DWP
12 sierpnia 2016 roku

- Bardzo się cieszę z Waszej obecności... - powiedział ks. Dariusz Marczak, Dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej do pracowników, wololontariuszy PZC i SKC oraz sympatyków Caritas zgromadzonych na mszy świętej, która odbyła się 12 sierpnia 2016 r w kaplicy Caritas przy ul. Kawęczyńskiej.
Koncelebransami Mszy Świętej byli: Abp Henryk Hoser SAC, Biskup Warszawsko-Praski, ks. prał. Dariusz Szczepaniuk, Kanclerz Kurii Biskupiej, ks. Kamil Chojnacki, nowy Dyrektor Caritas DW-P, ks. Mirosław Dec, ks. Grzegorz Walkiewicz, Dyrektor Radia Warszawa oraz ks. Andrzej Kowalski, Wicedyrektor Caritas DW-P

- Patrząc na twarze, mogę powiedzieć, że witam przyjaciół, bo jakiekolwiek by łączyły nas relacje - w ramach pracy, ale również pewnych zależności z urzędami, mam świadomość, że są to ludzie bardzo bliscy idei jaką w Caritas krzewimy: idei miłości i miłosierdzia - witając przybyłych powiedział ks. Dariusz Marczak

Była to także uroczystość dziękczynna za dar siedmioletniej pracy obecnego dyrektora w Caritas.

- Dziękuję za dar zobaczenia Jezusa Chrystusa w innych ludziach, w obliczach współpracowników, ale szczególnie w obliczach tych wszystkich potrzebujących, z którymi w tym czasie się spotykałem - bardzo często wykluczonymi. W obliczach ludzi, którzy nie potrafili sami zadbać o swoją godność i trzeba było ich tego uczyć...

Ta Eucharystia miała także inny, szczególny wymiar - powitany został ks. Kamil Chojnacki przejmujący obowiązki dyrektora Caritas Diecezji Warszawsko - Praskiej.

Uroczystość była okazją do nadania nowego sztandaru Caritas DW-P.

Dod. Joanna Solak 15.08.2016 o 14.04, akt. 15.08.2016 o 14.08