Propozycja dla pielgrzymów ŚDM
Warsztaty – Kraków: 26 lipca; Aula Akademii Górniczo-Hutniczej

Drodzy Księża Proboszczowie,

Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji grupom pielgrzymów zagranicznych, które będą w Waszych parafiach.

Chodzi o warsztaty, które odbędą się w Krakowie w ramach Festiwalu Młodych ŚDM we wtorek 26 lipca. Mieliśmy zaszczyt prezentować te warsztaty biskupom podczas wykładu na 373 plenarnym posiedzeniu Konferencji Episkopatu Polski w czerwcu br. Nasze działania znane są zarówno Ks. Arcybiskupowi Henrykowi Hoserowi SAC, jak i Ks. Biskupowi Markowi Solarczykowi.

Warsztaty będą prowadzone po angielsku i pokażą wypracowaną w Polsce metodę pracy z młodzieżą w trudnym obszarze miłości i seksualności, i są oparte o program Archipelag Skarbów. Ich adresatem są młodzieżowi liderzy 20+ z całego świata.

Tytuł warsztatów brzmi: Love and Sexuality - How to Guide Youth Towards a Happy Marriage and Family These Days.

Pokażemy młodym chrześcijanom ze świata nasz sposób pracy i strategię naszego dzieła. Wszystko odbędzie się na ŚDM w Krakowie we wtorek, 26 lipca w godzinach 9-13 w Auli B8 AGH w Krakowie.

Prosimy o przekazanie tego zaproszenia pielgrzymom goszczącym w parafiach. Chcemy zainspirować młodzieżowych liderów do rozkręcenia w ich kraju takiej pozytywnej i zgodnej z chrześcijaństwem działalności profilaktycznej jaką jest Archipelag Skarbów. Wiemy, że w wielu krajach z nadzieją patrzy się na Polskę i powstałe w Polsce dzieła. Chcemy pokazać pielgrzymom nie tylko nasz program, ale także strategię działania, która obejmuje prowadzenie badań naukowych, kontakty ze świeckimi władzami, mediami, system organizacji trenerów. Zapraszamy ludzi z zagranicy i Polonię. Ale nie Polaków z Polski, bo dla nich są inne okazje do poznania naszych działań w kraju. Polacy z Polski tylko jeśli są to pojedyncze osoby bardzo zainteresowane i rozumiejące angielski.

Cała informacja z zaproszeniem w języku angielskim jest poniżej (zaczyna się od baneru). Jest tam też adres strony internetowej w języku angielskim, gdzie są wszystkie szczegóły o warsztatach. Jest tam też wydarzenie na ten temat na facebooku.

Ważna informacja - nasze warsztaty na ŚDM nie są przeznaczone dla 15-17-latków tylko dla ludzi 20+, a także 30+ i 40+. Chodzi nam o zaangażowanych chrześcijan, którzy są już dość dojrzali i doświadczeni, że mogą rozwinąć podobne działania w swoich krajach.

Pozdrawiam serdecznie! Pokój Chrystusa!
dr Szymon Grzelak
Prezes Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej, Kobyłka k. W-wy

Would you like to give YOUTH a positive answer concerning LOVE and SEXUALITY?

Can you see that these days young people are LOST when it comes to matters such as love and sexuality and you wouldn’t like to just sit and watch it happen?

Are you looking for an ATTRACTIVE and PROFESSIONAL programme FAITHFUL to Christian principles that you live by?

If your answer to those questions is “YES!”, don't miss our workshop at WYD Kraków 2016:

Love and Sexuality - How to Guide Youth Towards a Happy Marriage and Family These Days. conducted by Szymon Grzelak, PhD, author of the prevention programme the Archipelago of Treasures®. The programme is based on many years of research on youth and on scientific foundation. Thanks to its interesting form and well-thought methodology it gets its message across to young people. Last year around 30,000 Polish teenagers aged 14-17 participated in the programme. The number is growing every year.

Target audience: Young adults (20+) involved in “work with a mission to support youth” or considering such social/professional engagement.

If you are an adult 30+ or 40+ and you work for youth you are also invited. Your experience is needed.

• Language: English
  • Duration: Tuesday, 26th July 2016, 9:00 a.m. - 1:00 p.m.
  • Place: Kraków, ul. Akademicka 2, budynek B8 - Sala wykładowa AGH (Akademia Górniczo-Hutnicza) / Cracow, ul. Akademicka 2, building B8, Lecture hall of AGH (University of Science and Technology)
  • Organiser: The Archipelago of Treasures® Programme and the Institute for Integrated Prevention in Poland
  • Nature of the event: During the workshop trainers of the Polish programme Archipelago of Treasures® (Archipelag Skarbów®) will present a mature work of Christians, which is a proven and effective response to the confusion that contemporary youth are experiencing in areas concerning love, sexuality and family. The participants will learn how to combine remaining faithful to Christian values with professionalism based on scientific research while preserving a form of work appealing to youth. The event will inspire and give hope to young leaders from other countries as well as offer an opportunity for cooperation after the WYD.

More information about our workshop at WYD Krakow 2016: http://www.archipelagooftreasures.eu/

You can find my personal invitation for the workshop on YouTube: https://youtu.be/MgTVwdR9BG4

Dod. Joanna Solak 20.07.2016 o 10.58