XIII Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha” w Zielonce k. Warszawy
19 czerwca 2016 roku

XIII Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha” w Zielonce k. Warszawy

Fundacja Polska Raoula Follereau zaprasza w niedziele 19 czerwca br. do Zielonki koło Warszawy na XIV Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha” z udziałem kilkuset niepełnosprawnych dzieci z Misyjnego Apostolstwa Małej Ani z Zielonki oraz misjonarzy i ich dobroczyńców.

Festiwal organizowany we współpracy z Komisją Episkopatu Polski do spraw Misji, Papieskimi Dziełami Misyjnymi i Stowarzyszeniem Misji Afrykańskich będzie kolejnym świętem misyjnym wypełnionym wspólną modlitwą i dobrą, rodzinną zabawą.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 uroczystą Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej przy ul. Jagiellońskiej 10.

Po Mszy Świętej w samym centrum Zielonki, na Placu Jana Pawła II odbędzie się wielki koncert z udziałem znanych na świecie artystów. Wystąpią między innymi:

• Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pułtuska kapelmistrza Andrzeja Kalinowskiego
  • Międzynarodowy chór z francuskich Antyli
  • Tomek Kamiński z Zespołem
  • Polsko - Norweska grupa muzyczna De Press Andrzeja Dziubka (Andrej Nebb)

Przez cały dzień czynne będą stoiska, prezentacje i animacje misyjne. Tradycyjnie czynna będzie prowadzona przez harcerzy z 58 szczepu Rosa Venti Kawiarnia „Pod Żyrafą” ze słynną zupą z krokodyla i innymi smakołykami. Będzie można porozmawiać z misjonarzami z całego świata, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o życiu i kulturze odległych krajów oraz o tajemnicy Bożej Miłości, której dzięki pracy misjonarzy doświadczają ludzie na całej ziemi. Specyfiką misyjnych festiwali w Zielonce jest zawsze liczna obecność niepełnosprawnych dzieci z Misyjnego Apostolstwa zainicjowanego przez Małą Anię z Zielonki, której przesłanie o Bożej miłości do każdego człowieka wyrażone w małym serduszku z hasłem „Bóg mnie kocha” przekroczyło granice kraju.

Organizatorem dorocznych misyjnych spotkań w Zielonce jest działająca tu Fundacja Polska Raoula Follereau wespół z Burmistrzem miasta, parafią Matki Boskiej Częstochowskiej, Ośrodkiem Kultury i Sportu, Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i 58. Szczepem Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.

Więcej na stronie internetowej: follereau.org

Ze względu na budowę tunelu w ul. Kolejowej polecany dojazd dla autokarów od strony ul. Inżynierskiej.

dla zachęty migawki z ubiegłorocznego Festiwalu:

Dod. Joanna Solak 8.06.2016 o 11.28