I. Spotkanie Chórów i Zespołów Targówka
Parafia Zmartwychwstania Pańskiego, 4 czerwca 2016 roku

Spotkanie Chórów i Zespołów Targówka to nowa inicjatywa na kulturalnej mapie prawobrzeżnej Warszawy.

W sobotę, 4 czerwca br. na koncercie w zabytkowym kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ulicy Księcia Ziemowita zaprezentuje się osiem grup wokalnych działających na terenie tej dzielnicy. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18:00. Występ pierwszego zespołu zaplanowany jest około 18:45. Organizatorem wydarzenia jest Parafia Zmartwychwstania Pańskiego. Patronat honorowy objął Burmistrz Dzielnicy Targówek Sławomir Antonik.

We wnętrzu zbudowanej w stylu zakopiańskim świątyni wystąpią zarówno zespoły z wieloletnim doświadczeniem, jak i takie, które dopiero zaczynają swoją działalność. W repertuarze znajdą się utwory religijne polskich i zagranicznych kompozytorów.

W pierwszej edycji wydarzenia udział wezmą:

• Chór Parafii Świętej Rodziny,
  • Chór Świętego Włodzimierza,
  • Chór Varietas z parafii Matki Bożej Różańcowej
  • Lumen Dei,
  • Sarabanda,
  • Sonorki,
  • Zaciszańska Nuta
  • Żurawie

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki dotacji Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

Dod. Joanna Solak 25.05.2016 o 12.18