Udział w Pielgrzymce Narodowej do Rzymu
W roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia

Dzień 1:

Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Włoch. Lądowanie w Rzymie. Transfer autokarem na nocleg do hotelu pod Rzymem.

Dni 2-4:

Śniadanie. Przejazd do Rzymu środkami komunikacji publicznej. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu. W programie pobytu w Rzymie:

• Udział w uroczystościach religijnych – Msze Święte oraz spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem zgodnie z oficjalnym programem uroczystości jubileuszowych. Przejście przez Drzwi Święte związane z możliwością uzyskania odpustu zupełnego.
  • Rzym starożytny - jedna z najbardziej fascynujących tras rzymskich: Palatyn, Koloseum, Wzgórze Kapitolińskie, Forum Romanum, Forum Trajana, Panteon.
  • Rzym barokowy - najpiękniejsze place i fontanny - Przechadzka szlakiem XVI i XVII wieku: Plac Navona, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański i inne.
  • Rzym chrześcijański - Szlakiem pielgrzymów, zobaczymy najważniejsze bazyliki i kościoły Rzymu (Bazylika św. Jana na Lateranie, Bazylika Matki Bożej Większej, Bazylika św. Pawła za Murami, Bazylika św. Krzyża, Święte Schody).
  • Państwo Watykańskie – Spacer po najmniejszym państwie świata, podczas którego nawiedzimy grób świętego Jana Pawła II. Następnie zwiedzimy Bazylikę Św. Piotra,

Dzień 5:

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie Zakończenie pielgrzymki.

Termin: 20-24 października 2016
Cena: 2450 zł/os.

Oferta LAST MINUTE: 2000zł/os.

Cena obejmuje:

• Przelot samolotem w obie strony;
  • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
  • Transfer autokarem lotnisko-hotel-lotnisko;
  • 4 noclegi w hotelu **/*** w Rzymie, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje;
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
  • Opiekę duchową kapłana;
  • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.

Cena nie obejmuje:

• Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, komunikację miejską oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 70 - 90 Euro;
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 280 zł;
  • Napojów do obiadokolacji;
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).

Uwagi:

• Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób;

Warunki płatności:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 600 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

Organizator pielgrzymki:

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne ARCUS
ul. Chodkiewicza 15, 85-065 Bydgoszcz
tel./fax: 52 3251 222, 3251 223
tel. kom.: 506 103 355
Biuro czynne od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00-17:00
Nr konta: Bank BPH S.A. O/Bydgoszcz 76 1060 0076 0000 3200 0100 1056