Święto Miłosierdzia Bożego w Ostrówku. Video
Ostrówek, 3 kwietnia 2016 r.

Dom św. Faustyny w Ostrówku, Święto Miłosierdzia, Rok Miłosierdzia... - niedziela 3 kwietnia, która była dniem jaki wybrał Jezus żeby jeszcze bardziej przypomnieć mi i tobie- jak bardzo kocha! Trudno by było zliczyć tych, którzy przyjechali z pragnieniem doświadczenia Bożego miłosierdzia. Pan jest hojny w dawaniu.

Już od południa przybywali pielgrzymi, którzy zwiedzali Dom św. Faustyny, kosztowali przygotowanych smakołyków, cieszyli się przepiękną pogodą, śpiewem ptaków.

O godzinie 14:00 rozpoczęła się w oratorium św. Faustyny adoracja Najświętszego Sakramentu oraz przy drodze krzyżowej sakrament pokuty i pojednania. To miejsce miało przypominać za jak wielką cenę zostaliśmy wykupieni- jak wielka jest dobroć, miłosierdzie Boga, który wziął na siebie grzech każdego człowieka.

Dziękujemy kapłanom, którzy tego dnia posługiwali w konfesjonałach.

O godz. 14:30 Siostry Jezusa Miłosiernego mówiły o obrazie Jezusa Miłosiernego- po prostu o Jezusie jakiego doświadczają w swoim życiu. Ten moment zakończył się wspólnie odmawianą koronką do Bożego Miłosierdzia, po czym rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył Ks. Bp Marek Solarczyk.

Dziękujemy Księdzu Biskupowi za obecność, za gesty miłosiernego Ojca, który pochyla się i błogosławi, widzi ludzi! Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże.

Po Mszy św. był czas na osobiste podejście do obrazu Jezusa Miłosiernego i zawierzenie się Jezusowi Miłosiernemu.

Pamiętajcie, że to miejsce jest dla Was- tu Jezus chce Wam dawać swoje miłosierdzie. Zapraszamy.

Dod. S. Augustyna Kiewro ZSJM 4.04.2016 o 22.52, akt. 4.04.2016 o 23.16