Festiwal Miłosierdzia
Mińsk Mazowiecki, 2-3 kwietnia 2016 roku

Z okazji ogłoszonego przez papieża Franciszka Świętego Roku Miłosierdzia, a także w nawiązaniu do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, w całej Polsce podejmuje się szereg inicjatyw promujących to wydarzenie. W terminie 2-3 kwietnia br. w Mińsku Mazowieckim, pod honorowym patronatem Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC, odbędzie się Festiwal Miłosierdzia, który ma na celu zachęcić mińską młodzież do wyjazdu na spotkanie z papieżem oraz wypełnić ulice naszego miasta dobrą nowiną o Bożym Miłosierdziu. Dwa dni festiwalowe to różnorodne wydarzenia:

2 kwietnia 2016 roku - sobota - Miasteczko Miłosierdzia: Piknik rodzinny z atrakcjami:

• Bilet dla brata - Zbiórka charytatywna dla gości z Ukrainy, którzy od 20 do 25 lipca br. będą gościć w Mińsku Mazowieckim.
  • Przegląd pieśni oazowej "Miłosierdzie Twe ŚPIEWAĆ CHCĘ" – konkurs wokalny amatorskich zespołów. Zgłoszenia do 31 marca pod adresem mailowym: festiwal.milosierdzia@gmail.com
  • Stoiska gastronomiczne.
  • Stoiska zainteresowanych organizacji pozarządowych i prowadzonych przez nie placówek.
  • Plac zabaw i atrakcje dla dzieci oraz całych rodzin.
  • "Papież Miłosierdzia" - czuwanie wieczorne przypominające orędzie św. Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu z koncertem Marcina Stycznia. Koncert utrzymany jest w stylistyce piosenki poetyckiej, nie brak w niej jednak także rock’n’rollowej ekspresji, czy orientalnej i latynoskiej pulsacji. Muzycy, którzy biorą udział w projekcie: Tomasz Pfeiffer - gitara, Karol Domański - perkusja, Paweł Puszczało - kontrabas.

Program ramowy - Miejski Dom Kultury:

Otwarcie Miasteczka Miłosierdzia
Przegląd Pieśni Oazowej „Miłosierdzie Twe ŚPIEWAĆ CHCĘ”
Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego
Koncert Marcina Stycznia
Koncert Laureatów Przeglądu
Czuwanie: Papież Miłosierdzia cz. I – Koncert przeplatany orędziem św. Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu
Droga Światła
Czuwanie: Papież Miłosierdzia cz. II z Modlitwą Uwielbienia

3 kwietnia 2016 roku - Niedziela Miłosierdzia

• Koncert wokalno-instrumentalny - Missa de Misericordia Pawła Bębenka, kompozytora i dyrygenta z wieloletnim doświadczeniem artystycznym. Główną zaletą jego kompozycji jest doskonale dobrana harmonizacja, wykorzystująca elementy archaizacji w duchu muzyki renesansu. Utwory mają szlachetną melodykę, często nawiązująca do śpiewów gregoriańskich.

Program ramowy - kościół Narodzenia NMP

Godzina Miłosierdzia
Eucharystia
Koncert „Missa de Misericordia” – w wykonaniu Chóru Kameralnego Mińskiego Towarzystwa Muzycznego, Chóru Kameralnego Miasta Sulejówek, Chóru Parafii Narodzenia NMP Cantate Domino oraz Unplugged Orchestra; miejsce koncertu - kościół Narodzenia NMP.
Dod. Joanna Solak 15.03.2016 o 14.12, akt. 1.04.2016 o 10.25