DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Kościoły stacyjne w diecezjach warszawskich
10 lutego – 20 marca 2016 r

Komunikat Arcybiskupów diecezji warszawskich o modlitwie w kościołach stacyjnych

Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który w Roku Jubileuszu Miłosierdzia i 1050. rocznicy Chrztu Polski ma wyjątkowy charakter.

Papież Franciszek w bulli ogłaszającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia napisał: „Niech Wielki Post w Roku Jubileuszowym będzie przeżywany jeszcze bardziej intensywnie jako ważny moment, by celebrować miłosierdzie Boże i go doświadczać (MV17).

W ubiegłym roku w obu warszawskich diecezjach zainicjowano, na wzór tradycji rzymskiej, modlitwę w kościołach stacyjnych w każdy dzień Wielkiego Postu. Wierni przychodzą do konkretnego kościoła na modlitwę, adorację, zwłaszcza Mszę Świętą o godz. 20.00, poprzedzoną nabożeństwem Gorzkich Żali. W tym dniu będzie tam możliwość całodziennego korzystania z sakramentu pojednania.

Podczas tegorocznego Wielkiego Postu papież posyła Misjonarzy Miłosierdzia, którzy także w kościołach stacyjnych będą pełnili swoją posługę, mając od Ojca Świętego władzę przebaczenia grzechów zarezerwowanych Stolicy Apostolskiej.

Na czas modlitwy w kościołach stacyjnych, także w intencji Roku Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz Światowych Dni Młodzieży, z serca błogosławimy

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

† Arcybiskup Henryk Hoser SAC
Biskup Warszawski-Praski

Do odczytania w ramach ogłoszeń parafialnych w niedzielę, 7 lutego 2016 roku.

Kościoły stacyjne w diecezjach warszawskich

  • 10 lutego – Środa Popielcowa – Parafia Najświętszego Zbawiciela (ul. Marszałkowska 37, AW)
  • 11 lutego – czwartek – Parafia Bogurodzicy Maryi (ul. Powstańców Śląskich 67 D, AW)
  • 12 lutego – piątek – Parafia MB Loretańskiej (ul. Ratuszowa 5A, DW-P)
  • 13 lutego – sobota – Parafia Św. Stanisława Kostki (ul. Hozjusza 2, AW)
  • 14 lutego – I Niedziela Wielkiego Postu – Bazylika Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika, Katedra Warszawsko-Praska (ul. Floriańska 3, DW-P)
  • 15 lutego – poniedziałek – Parafia Bł. Władysława z Gielniowa (ul. Przy Bażantarni 3, AW)
  • 16 lutego – wtorek – Parafia Św. Faustyny (ul. Żuromińska 2, DW-P)
  • 17 lutego – środa – Parafia Św. Andrzeja Boboli (ul. Rakowiecka 61, AW)
  • 18 lutego – czwartek – Parafia MB Królowej Aniołów (ul. Ks. Bronisława Markiewicza 1, AW)
  • 19 lutego – piątek – Parafia Św. Ojca Pio (ul. Fieldorfa 1, DW-P)
  • 20 lutego – sobota – Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (ul. Domaniewska 20, AW)
  • 21 lutego – II Niedziela Wielkiego Postu – Bazylika Archikatedralna Św. Jana Chrzciciela (ul. Świętojańska 8, AW)
  • 22 lutego – poniedziałek – Parafia MB z Lourdes (ul. Wileńska 69, DW-P)
  • 23 lutego – wtorek – Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP (ul. Przy Agorze 9, AW)
  • 24 lutego – środa – Parafia Św. Jakuba Apostoła (ul. Grójecka 38, AW)
  • 25 lutego – czwartek – Parafia Narodzenia Pańskiego (ul. Ostrobramska 72, DW-P)
  • 26 lutego – piątek – Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego (ul. Rzymowskiego 35, AW)
  • 27 lutego – sobota – Parafia Nawiedzenia NMP (ul. Przyrynek 2, AW)
  • 28 lutego – III Niedziela Wielkiego Postu – Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego (ul. Kawęczyńska 53, DW-P)
  • 29 lutego – poniedziałek – Parafia Św. Michała Archanioła (ul. Puławska 95, AW)
  • 1 marca – wtorek – Parafia Świętej Trójcy (ul. Solec 61, AW)
  • 2 marca – środa – Parafia Św. Wincentego Pallottiego (ul. Skaryszewska 12, DW-P)
  • 3 marca – czwartek – Parafia Św. Tomasza Apostoła (ul. Dereniowa 12, AW)
  • 4 marca – piątek – Parafia Podwyższenia Krzyża (ul. Słomiana 2/4, AW)
  • 5 marca – sobota – Parafia Chrystusa Króla (ul. Tykocińska 27/35, DW-P)
  • 6 marca – IV Niedziela Wielkiego Postu – Bazylika Świętego Krzyża (ul. Krakowskie Przedmieście 3, AW)
  • 7 marca – poniedziałek – Parafia Ofiarowania Pańskiego (ul. Stryjeńskich 21, AW)
  • 8 marca – wtorek – Parafia Świętej Rodziny (ul. Rozwadowska 9/11, DW-P)
  • 9 marca – środa – Parafia Św. Franciszka z Asyżu (ul. Hynka 4 A, AW)
  • 10 marca – czwartek – Parafia Wszystkich Świętych (Plac Grzybowski 3/5, AW)
  • 11 marca – piątek – Parafia MB Różańcowej (ul. Wysockiego 8, DW-P)
  • 12 marca – sobota – Parafia MB Wspomożycielki Wiernych (ul. Conrada 7, AW)
  • 13 marca – V Niedziela Wielkiego Postu – Konkatedra MB Zwycięskiej, Parafia Bożego Ciała na Kamionku (ul. Grochowska 365, DW-P)
  • 14 marca – poniedziałek – Parafia Św. Augustyna (ul. Nowolipki 18, AW)
  • 15 marca – wtorek – Parafia Najczystszego Serca Maryi (ul. Chłopickiego 2, DW-P)
  • 16 marca – środa – Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia (ul. Bonifacego 9, AW)
  • 17 marca – czwartek – Parafia Św. Zygmunta (Plac Konfederacji 55, AW)
  • 18 marca – piątek – Parafia MB Nieustającej Pomocy (ul. Nobla 16, DW-P)
  • 19 marca – sobota – Parafia Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Księcia Ziemowita 39, DW-P)
  • 20 marca – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego (ul. Komisji Edukacji Narodowej 101, AW)

Ramowy program dnia stacyjnego

Do południa

  • otwarcie kościoła 6.00 – 21.00
  • Msze Święte wg porządku w parafii
  • wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja (do godz. 15.00)
  • stała całodzienna spowiedź
  • godz. 12.00 – Anioł Pański i Różaniec (tajemnice bolesne)

Po południu

  • godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (Droga Krzyżowa)
  • godz. 19.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
  • godz. 20.00 – Msza Święta
  • godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

W niedziele do godziny 17.00 nabożeństwa mogą mieć charakter fakultatywny.

Dod. Joanna Solak 27.01.2016 o 20.49, akt. 16.03.2016 o 10.03