Uwaga na oszustów
Nie bądźmy naiwnie ufni!

Czcigodny Księże Kanclerzu,

Otrzymaliśmy niedawno sygnał z Diecezji Katowickiej, że niejaki p. Janusz Jan Niziołek, powołując się na Komisję Episkopatu Polski ds. Misji, zbiera pieniądze na Centrum Hospicyjne w Kairze. Posługuje się przy tym podobno, drukami Instytutu Misyjnego Laikatu.

Pragnę poinformować w związku z tym, że Komisja Misyjna nie upoważniła nikogo do organizowania jakiejkolwiek zbiórki pieniędzy. Jedyną formą zbierania funduszy na rzecz misjonarzy praktykowaną przez Komisję Misyjną jest zbiórka na tacę dnia 6 stycznia i zbiórka do puszek w II Niedzielę Wielkiego Postu. O tych zbiórkach zawsze informujemy i prosimy o zorganizowanie ich w parafiach. Otrzymujemy także od indywidualnych ofiarodawców ofiary, które przesyłane są do nas przez dotyczących przekazem pocztowym lub bankowym.

Nigdy jednak nie organizowaliśmy żadnej zbiórki bez poinformowania parafii lub diecezji, ani nie zlecaliśmy takiej organizacji nikomu. Prosimy o ostrzeżenie księży w Waszej diecezji o zaistniałym fakcie. Prosimy także o informację na temat podobnych zajść – jeśli takie miały miejsce w przeszłości w Waszej diecezji.

Ks. dr Czesław Noworolnik
Sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji