Zakończenie animacji misyjnej w Diecezji Warszawsko-Praskiej
25 października 2015

W minioną niedzielę w parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach Bp Marek Solarczyk przewodniczył uroczystej Mszy Świętej kończącej czteroletnią animację misyjną w Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Animacja misyjna prowadzona była we wszystkich parafiach i szkołach Diecezji Warszawsko-Praskiej przez Pallotyński Sekretariat Misyjny Prowincji Chrystusa Króla we współpracy z Dziełem Misyjnym DW-P. Na terenie diecezji księża pallotyni głosili w tym czasie homilie, konferencje oraz katechezy dla dzieci i młodzieży, które miały za zadanie kształtować świadomość powołania misyjnego oraz uwrażliwiać na problemy, z którymi zmagają się misjonarze.

- W imieniu wszystkich Braci Pallotynów pragnę podziękować Biskupowi Diecezji Warszawsko-Praskiej za to, że zaufał księżom pallotynom. Dziękuję za to, że mogliśmy uczestniczyć w tym dziele – mówił ks. dr Zenon Hanas, wiceprowincjał księży pallotynów.

W niedzielę kończącą animację misyjną w parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach odbył się Festyn Misyjny.

Dod. Magdalena Kowalewska 31.10.2015 o 22.16, akt. 31.10.2015 o 22.19