Abp Hoser SAC: Konwencja antyprzemocowa sugeruje, że źródłem przemocy jest rodzina
Parafia Narodzenia Pańskiego, ul. Ostrobramska 72, 5 marca 2015 r.

5 marca Abp Henryk Hoser SAC przewodniczył Mszy św. w kościele stacyjnym w parafii Narodzenia Pańskiego. Podczas wygłoszonej homilii odniósł się do tzw. Konwencji antyprzemocowej, za którą opowiedział się Senat RP.

— Pozornie chodzi o to, żeby nie było przemocy, ale w istocie ta Konwencja sugeruje, że źródłem przemocy jest rodzina, że rodzina jest stereotypem, która tworzy przemoc — mówił Biskup Warszawsko-Praski, podkreślając, że „Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej” zawiera błąd antropologiczny.

— Rodzina jest strukturą miłości, którą stworzył Bóg, stwarzając człowieka. Przedstawianie rodziny jako źródła przemocy jednych nad drugimi jest zakłamaniem prawdy o człowieku. Ta Konwencja jest groźna dla naszej przyszłości — ocenił Ks. Abp Henryk Hoser SAC.

Dod. Magdalena Kowalewska 6.03.2015 o 22.33, akt. 18.03.2015 o 16.12