Abp Hoser podczas zakończenia Jerycha Różańcowego: Modlitwa jest walką!
Konkatedra na Kamionku, 22-29 listopada 2014 r.

Dobiegło końca wielkie dzieło modlitewne w naszej diecezji, jakim było całoroczne Jerycho Różańcowe. Przez ostatni rok duszpasterski nieustannie każdej doby zawierzaliśmy się Matce Bożej w modlitwie różańcowej. W sobotę 29 listopada Ks. Abp Henryk Hoser i Ks. Bp Marek Solarczyk sprawowali uroczystą Mszę św. na zakończenie Jerycha Różańcowego w Kościele Konkatedralnym na Kamionku.

W dziękczynieniu, uwielbieniu i błaganiu przez cały rok modliliśmy się polecając intencje naszej wspólnoty diecezjalnej, Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC, Księży Biskupów, Kapłanów, Zgromadzeń Zakonnych, Parafii i wszystkich środowisk diecezjalnych. Wypraszaliśmy łaski potrzebne naszym rodzinom, bliskim i nam osobiście. Przepraszaliśmy Boga za każde zło i słabość, jakie są naszym udziałem.

– Jerycho Różańcowe jeszcze raz nam udowodniło, że modlitwa jest walką i w tej walce wzięliśmy udział. Towarzyszyła ona nam przez wszystkie dni minionego roku kościelnego. Ta modlitwa dokonywała cudów – mówił podczas homilii na zakończenie Jerycha Różańcowego Ks. Abp Henryk Hoser SAC.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z zakończenia Jerycha Różańcowego:

Aneta Szafoni, zelatorka „Róży Różańcowej”, która uczestniczyła w Jerychu Różańcowym przyznaje: – Najpiękniejsze było to, że można było adorować Pana Jezusa w nocy!

Dodaje również, że dla niej wielkim owocem Jerycha Różańcowego było powstanie grupy modlitewnej, której przewodniczy. Zwróciła uwagę także uwagę, że małżeństwo, które przez pięć lat po ślubie starało się o dzieci, w momencie, kiedy otrzymało zaproszenie do modlitwy różańcowej, uzyskało wielki dar od Boga w postaci bliźniaków.

Podczas całorocznej nieustannej modlitwy, która miała miejsce każdej doby, nie zapominaliśmy o problemach Kościoła Powszechnego, polecaliśmy Ojca Świętego, chrześcijan prześladowanych za wiarę oraz Kościół w krajach misyjnych; podmiotem gorącej modlitwy był Kościół w Ojczyźnie oraz wszystkie bolączki i problemy naszej polskiej rzeczywistości. Zawierzaliśmy Maryi wszystko, co nosimy w naszych sercach i ogarnialiśmy to modlitwą różańcową.

Spotkanie z Matką prowadziło nas do uwielbienia Chrystusa obecnego

w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Uczyliśmy się kontemplacji tej miłości tak cichej, pokornej i wiernej.

Ostatni tydzień modlitwy w ramach Diecezjalnego Jerycha Różańcowego przeżywaliśmy w Konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku.

Dziękujemy Opatrzności Bożej za dar peregrynacji figury Matki Bożej Loretańskiej i Jerycho Różańcowe – prosimy, by owoce tej intensywnej dwuletniej modlitwy maryjnej przemieniły nas, nasze rodziny, wspólnoty parafialna i środowiska.

Dod. Joanna Solak 20.10.2014 o 12.50, akt. 18.12.2014 o 13.04