Zakończenie Roku Wiary. Inauguracja Jerycha Różańcowego
Katedra, 24 i 30 listopada 2013 r.

Wielebni Księża, Drodzy Diecezjanie,

Wspólnota Kościoła na całym świecie w łączności z papieżem Franciszkiem zakończy Rok Wiary 24 listopada 2013 r., w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Wierni Diecezji Warszawsko-Praskiej tego dnia będą składali dziękczynienie Bogu za wszystkie owoce szczególnego czasu łaski, który w naszych parafiach był związany z wielkim dziełem Peregrynacji Matki Bożej w wizerunku Loretańskim. Ostatnie etapy nawiedzenia odbędą się 23 listopada (sobota) w konkatedrze Bożego Ciała na Kamionku, gdzie o godz. 16.30 będzie sprawowana uroczysta Msza Święta. Następnie figura Matki Bożej zostanie przekazana do bazyliki katedralnej Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika, gdzie rozpocznie się czuwanie modlitewne (Msza Święta o godz. 20.00 i nabożeństwo uwielbienia).

Wszystkich wiernych diecezji zapraszamy na Uroczystą Mszę Świętą w dniu 24 listopada o godz. 12.30 do katedry warszawsko-praskiej, której będę przewodniczył. We wspólnocie wiary będziemy dziękowali za wszystkie owoce Roku Wiary w naszej diecezji, a szczególnie za tak liczne łaski uzyskane poprzez orędownictwo Matki Bożej.

W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczniemy nowy rok duszpasterski, który w naszej diecezji będzie związany z inicjatywą Jerycha Różańcowego. To szczególne dzieło ufnej modlitwy. Nawiązuje do biblijnego zwycięstwa narodu wybranego, który dzięki zawierzeniu Bożym obietnicom przez siedem dni i nocy wytrwale modlił się o spełnienie bożych planów. Za przyczyną patronki naszej diecezji, Matki Bożej Zwycięskiej, w parafiach i innych wspólnotach religijnych pragniemy wynagradzać Bogu za grzechy, które wnoszą w nasze życie tak wiele szkody i zamykają źródło Bożej łaski.

Jednocześnie będziemy wypraszać odnowę sił i głębokiego poczucia misji biskupom, kapłanom, zakonnikom i wiernym; będziemy prosić o pogłębienie wiary, miłości i ducha modlitwy w rodzinach. Pełni ufności w Boże prowadzenie rozpoczniemy to dzieło w Katedrze praskiej w sobotę 30 listopada. Nabożeństwo Różańcowe rozpocznie się o godz. 17.00 a o godz. 18.00. będzie sprawowana uroczysta Msza Święta.

Warszawa, 07 listopada 2013 roku

+ Abp Henryk Hoser SAC