Wielkie granie w Wieliszewie
I Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego Służby Liturgicznej

W sobotę 29 listopada 2003 r. w hali sportowej w Wieliszewie odbyły się finały I Turnieju Tenisa Stołowego Służby Liturgicznej. Stawką był puchar Diecezji Warszawsko-Praskiej. Finał poprzedziły rozgrywki rejonowe między poszczególnymi parafiami naszej Diecezji.

W umiejętności odbijania piłeczki i celnego umieszczenia jej na polu przeciwnika zmierzyli się przedstawiciele różnych grup zaliczanych do Służby Liturgicznej Ołtarza. Oprócz najliczniej reprezentowanej grupy ministrantów w Turnieju wystąpiły bielanki i dziewczęta z parafialnych zespołów muzycznych i scholi, oraz lektorzy. Zawodnicy zmierzyli się w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i starsi w kategorii "open”.

Najlepsze wśród dziewcząt okazały się Ola Ładziak z par. Bożego Ciała w Warszawie i Judyta Witkowska z par. Św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Wśród chłopców mistrzostwo w poszczególnych kategoriach wywalczyli: Sebastian Duszczyk z par. Św. Stanisława BM w Siennicy, Kamil Krystosik z par. Św. Bartłomieja Ap. w Janówku i Stanisław Duszczyk z par. Św. Stanisława BM w Siennicy. Niebywałym osiągnięciem wykazali się bracia Duszczykowie z Siennicy, bo oprócz pucharów mistrzowskich, które wywalczyli Rafał i Sebastian, zabrali do domu tytuł wicemistrza, który zdobył trzeci z braci: Stanisław.

Turniej zorganizował Wydział Duszpasterstwa Liturgicznego naszej Diecezji. W rozgrywkach wzięło udział prawie 300 uczestników, 60 zmierzyło się w finale. Patronat nad całą imprezą objął Biskup Ordynariusz, a Ks. prał. Romuald Kamiński, Kanclerz Kurii Warszawsko-Praskiej osobiście wręczył nagrody zwycięzcom.

Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu sportowej imprezy kapłanom pracującym w parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie: Ks. kan. Markowi Janickiemu i Ks. Krzysztofowi Gajownikowi, oraz kierownikowi gminnej sali sportowej w Wieliszewie p. Tadeuszowi Szczygielskiemu, który z miejscową młodzieżą przeprowadził finał rozgrywek.

Ks. Dariusz Marczak
Dod. Ks. Wojciech Lipka 7.12.2003 o 20.06